брой Декември 2013
Направо с лошата новина – и онлайн версията на ЛИК спира. На първо време – временно.
Прочети още: брой Декември 2013Направо с лошата новина – и онлайн версията на ЛИК спира. На първо време – временно.
Прочети още: брой Декември 2013Когато споменаваме международни награди, Нобеловите винаги се приемат за еталон на висок престиж и относителна обективност.
Прочети още: брой Ноември 2013Лятото е толкова дълго, че само отпуск, море и планини не стигат да го запълнят. Трябват и фестивали.
Прочети още: брой Септември 2013Деветият световен фестивал на анимационния филм във Варна (11–15 септември) се опитва бавно и мъчително да „зариби” местната, а и не само, публика към другото лице на анимацията. Една амбициозна и благородна задача – да се срещнат достъпността със задълбочеността, която предполага, уви, дългосрочни усилия и инвестиции.
Прочети още: брой Октомври 2013По време на Втората световна война членове от британското правителство предлагат на Чърчил да се намалят разходите за култура за сметка на тези за отбрана, което звучи съвсем прагматично.
Прочети още: брой Август 2013-
Три изложби в Берлин предлагат гмуркане до главозамайващи дълбини...
Прочети повечеОт 3-ти до 13-ти септем…
Над 100 артисти от цял …
Акцентите от програ…
Световноизвестният авто…
На 9 май TILT започ…
На 5 април от 18:0…
Темата на конкурса ще б…
Теодосий Спасов и Арк…
фотографска изложба н…